PAYLAŞ

Korona virüsü etkisi dünyada tüm hızıyla hissedilmeye devam ederken malesef ülkemizdede bi hayli etkili oluyor. Özellikle hükümetin başlatmış olduğu #evdehayatvar kampanyası nedeniyle ilk önceleri insanlar evlerde kalmaya teşvik edilirken ilerleyen günlerde işletmeler kapanmaya başladı, sadece sağlık kuruluşlari ve  paket servisinin açık olduğu bu dönemde  kediniz veya köpeğiniz için nasıl bir alışveriş listesi bu zor günleri dostunuzla birlikte sorunsuz geçirmenizi sağlayacak?

Öncelikle benim bir adet British Shothair cinsi iki yaşında ” Asi ” isminde minnak bir kedim var ülkemizde vaka sayıları açıklamanmadan ona bir bütçe ayırıp bu günleri rahat geçirmesi için elimden geleni yapmaya çalıştım yazının devamında minik hanım efendiye nasıl bir alışveriş yaptığımı anlatacağım.

AŞILAR ve VETERİNER RANDEVUSU
Alışveriş listemi oluşturken öncelikle kendisinin temel ihtiyaçlarını giderebilmek adına bir plan yaptım bu minhalde kendisinin tüm iç dış parazit vb aşılarını veterinden randevü alarak hallettim sizde öncelikle kedinizin aşıları ( günü gelmemiş olsa bile) veterineri ile görüşüp halledebilirsiniz.

MAMA ve KUM

Mama

Alışverişimizin ikinci kısmı kedimizin sürekli gündelik olarak tükettiği mama ve kum üzerinden gidebilrsiniz. Biz minik hanım efendiye Orijen’in Six Fish mamasınu kullanıyoruz bu mamadan günce 70/80 gram kullandiğimizda gündelik tüketiminin tüm gereksinimlerini karşıladığını görüyoruz. Fakat ithal ve bulunması zor olduğundan dolayı sürekli 1,8 kg paketlerinden daha çok 5,8 kg’lık büyük paketten almayı uygun gördüm.

5,8KG Orijen Six Fish Mamaya 425₺

Kum

Özellikle evde kedi bakanların bir çoğunun yaşadığı en büyük problemlerden birisinin kedi kumunun yada kedi idrarının evde koktuğuna dair söylentiler vardır, kullanmış olduğum Ever Clean Extra Strong Scented Kokulu Kedi Kumu fiyatının hakkını vermekte gerçekten bu zamana kadar hiç bir koku sorunu yaşamadım ayrıca su / idrar yada başka bir dışkı ile iletişime geçtiğinde aninden taş gibi sertleşmeside tuvalet temizliği yaparken çok kolayıma geliyor.

2 Adet Toplamda 20 Kilo Extra Strong Scented Ever Clean Kedi Kumu 198₺

Ödül Maması ve Malt

Asi hanım için genellikle Gimcat’ın kedi maltını ve ödül çubuklarını kullanıyoruz genellikle kalitesinden ve fiyat performans ürünü olmasındna dolayı üründen baya memnunum. Gimcat bulmadığım yerde zoovital ürünlerini tercih ediyorum aşağıdaki listede ise asi hanım için satın aldığım malt ve  ödül mamalarının listesini bulacaksınız;

Zoovital Anti Hairball Kedi Ödül Malt 49₺
Gimcat Sticks Ödül Çubukları 15₺ (10 Adet Satın Aldım) 150₺
Schesir Yaşmama 7,5₺ (10 Adet Satn Aldım) 75₺
– Özellikle Turkuaz Rengi Tuna Balıklı Mamaya Kendisi Bayılıyor.

Su

Minik dostumuza biz bir kedisever dostumuzun tavsiyesi ile musluk suyu kullanmıyoruz, kireçli ve klorlu olması nedeniyle ona özel tanesi 10₺’den iki adet damacana satın aldım. Herhangi bir su kesintisinde kendisinin susuz kalmaması adına 38lt su ona yetecektir.

Bu arada kedinizin su içmesini arttırmak adına sizde ben gibi dış akvaryum motoru ile yapay bir şelale yapabilirsiniz bununla ilgili bir yazı ve youtube videosu yakında gelecektir.

Sonuç olarak toplayacak olursak

5,8KG Orijen Six Fish Mamaya 425₺
2 Adet Toplamda 20 Kilo Extra Strong Scented Ever Clean Kedi Kumu 198₺
Zoovital Anti Hairball Kedi Ödül Malt 49₺
Gimcat Sticks Ödül Çubukları 15₺ (10 Adet Satın Aldım) 150₺
Schesir Yaşmama 7,5₺ (10 Adet Satn Aldım) 75₺
Damacan Su 10₺ (2 Adet Satın Aldım) 20₺
Toplam= 917₺ gibi bir rakam harcadım kendisine.

Sizlerde popüler alışveriş sitelerindeki kampanyaları ve kampanya kodlarını takip ederek bu rakamı düşürebilirsiniz, unutmayınız kullanılan markalara göre fiyat artabilir yada düşebilir tamamen bütçe ile alakalı, ilerleyen günlerde ucuza mama ve kum nasıl alınır şeklinde bir yazı hazırlayacağım.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here