PAYLAŞ

Facebook 2019 yılı ilk çeyreğinin kazanç ve aktif kullanıcı raporunu açıkladı.

Şirket, aylık aktif kullanıcılarının önümüzdeki birkaç yıl içinde veri güvenliğini arttırmayı planlıyor.

31 Mart 2019 itibariyle, Facebook kullanıcı sayısı yıllık % 8 artarak 2,38 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Onun günlük aktif kullanıcılar Mart 2019 olarak 1560000000 olduğunu.

Artık 2,1 milyardan fazla insan her gün ortalama olarak Facebook, Instagram, WhatsApp veya Messenger kullanıyor.

2,7 milyar civarında insan, her ay Facebook’un uygulama ailesinden en az birini kullanıyor.

CEO Mark Zuckerberg’e göre, şirket veri güvenliğine odaklanacak. Şirket, kullanıcılarına özel bir sosyal platform sağlamanın ve hassas verileri erişmesi kolay olan ülkelerde daha iyi saklamanın yollarını araştıracak.

Zuckerberg, şirketin veri güvenliğini iyileştirmesinin beş yıl veya daha uzun süreceğini tahmin ediyor. Bu beş yıl içinde en az bir yıl boyunca güvenlik uzmanlarına danışarak harcama yapmasını bekliyor.

Bu, gerekçeyle, şirket herhangi bir değişikliği uygulamadan hemen önce veri güvenliği sağlamasına izin verecek. Bu yaklaşım, Zuckerberg’in daha fazla şansa sahip olmadığının da göstergesi.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, güvenliğe ek olarak, Facebook da büyüyen Stories reklamlarına odaklanacak. Bu amaca ulaşmak için şirket, Stories reklam satın alma işlemini kolay ve rahat hale getirecek.

Facebook, Stories reklamcılığını büyütmeyi hedeflerken, veri güvenliğine odaklandığı için Messenger reklamları öncelikli listesinden indirildi.

Bakalım yılın geriye kalan sürecinde Facebook’tan gelen girişimler marka değerini yükseltecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here